خانه / عمومی / کفش‌های بادوام گرافنی به کمک دوندگان می‌آیند

کفش‌های بادوام گرافنی به کمک دوندگان می‌آیند

به نقل از سایت دیجیاتو و به گزارش دویاس کفش‌های بادوام گرافنی به کمک دوندگان می‌آیند و اگر شما دونده هستید و روزانه وقت زیادی را صرف دویدن می‌کنید، …برای خواندن ادامه مطلب با ما همراه باشید .

کفش‌های بادوام گرافنی به کمک دوندگان می‌آیند

به نقل از سایت دیجیاتو و به گزارش دویاس کفش‌های بادوام گرافنی به کمک دوندگان می‌آیند و

کفش‌های بادوام گرافنی به کمک دوندگان می‌آیند

اگر شما دونده هستید و روزانه وقت زیادی را صرف دویدن می‌کنید، می‌دانید که باید همواره برای جایگزینی کفش فرسوده خود، هزینه‌های زیادی پرداخت کنید. اما حالا عنصر معجزه‌گر گرافن، نازکترین عنصر زمین که ۲۰۰ برابر از آهن سفت‌تر است به کمک دونده‌ها آمده تا آنها را در صرفه‌جویی هزینه‌ها یاری دهد.

کمک

گرافن که اولین عنصر دوبعدی جهان لقب گرفته، بوسیله‌ی محققان دانشگاه شهر منچستر به کفش‌های ورزشی اضافه شده است. این کفش‌ها با اینکه دوام بالایی دارند اما مقداری نیز از مدل‌های معمولی خود گرانتر هستند  و حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار قیمت دارند.

گزارش شده که این کفش‌ها ۱.۵ برابر از همتایان کائوچویی خود مقاوم‌تر بوده و می‌توان با آنها دو تا سه ماه نزدیک به پانصد کیلومتر را دوید، بدون آنکه نیاز به تعویض آنها باشد.

کمک

کفش‌های بادوام گرافنی به کمک دوندگان می‌آیند

به گفته این گروه محقق، گرافن در عین ضد‌ضربه بودن، انعطاف‌پذیریِ خارق‌العاده‌ای در برابر چرخش و خم شدن از خود نشان می‌دهد. از همین روست که کفش طراحی شده با لایه خارجی گرافنی  درهمان حالی که ۵۰ درصد قوی‌تر از همتایان خود است به همان مقدار، قابلیت کشش دارد.

کفش‌های بادوام گرافنی به کمک دوندگان می‌آیند

پیشتر دانشمندان لباس‌های کوچک سیاه و قدرتمندی با اضافه کردن گرافن به البسه فعلی ساخته بودند. عناصر بکار رفته در طراحی این البسه می‌توانست سرعت تنفس فرد را سنجنیده و با تابش نور‌های LED لباس مذکور را به رنگ‌های مختلف درآورد. حال باید دید محققان می‌توانند چنین امکاناتی در کفش‌های گرافنی ایجاد کنند یا خیر.

توصبحات بیشتر در موردکمک

شما پست کفش‌های بادوام گرافنی به کمک دوندگان می‌آیند را مطالعه کردید لطفا نظر خود را رجع به آن به ما بگویید

منبع خبر
دیجیاتو

شما مطلب کفش‌های بادوام گرافنی به کمک دوندگان می‌آیند را می خوانید .

گردآوری توسط سایت دویاس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *