خانه / عمومی / آثار موزه‌ای صنایع دستی در حال تخریب هستند

آثار موزه‌ای صنایع دستی در حال تخریب هستند

به نقل از سایت ایسنا و به گزارش دویاس آثار موزه‌ای صنایع دستی در حال تخریب هستند و معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور از تخریب آثار موزه صنایع دستی که پیش از این در کاخ سعدآباد فعال بوده است، خبر داد.به گزارش ایسنا، بهمن نامور مطلق بیان کرد: قرار است در خانه‌های تاریخی گالری‌های صنایع دستی راه‌اندازی …برای خواندن ادامه مطلب با ما همراه باشید .

آثار موزه‌ای صنایع دستی در حال تخریب هستند

به نقل از سایت ایسنا و به گزارش دویاس آثار موزه‌ای صنایع دستی در حال تخریب هستند و آثار موزه‌ای صنایع دستی در حال تخریب هستند

آثار موزه‌ای صنایع دستی در حال تخریب هستند

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور از تخریب آثار موزه صنایع دستی که پیش از این در کاخ سعدآباد فعال بوده است، خبر داد.

آثار تخریب دستی صنایع صنایع دستی

به گزارش ایسنا، بهمن نامور مطلق بیان کرد: قرار است در خانه‌های تاریخی گالری‌های صنایع دستی راه‌اندازی شود. از معاونت میراث فرهنگی و مدیر کاخ سعدآباد نیز درخواست کردیم کمک کنند تا موزه صنایع دستی را احیا کنیم زیرا آثار این موزه که پیش از این در کاخ سعدآباد دایر بوده است، در حال تخریب است.

او همچنین درباره خانه‌های صنایع دستی که بسیاری از آنها بسته شدند، اظهار کرد: ما معتقدیم فضاها در مدیریت موثر هستند. بر اساس این نظر به سراغ خانه‌های صنایع دستی رفتیم اما خیلی زود با موانع حقوقی مواجه شدیم زیرا ما از لحاظ قانونی اجازه این کار را نداشتیم به همین دلیل چند خانه صنایع دستی هم که در استان‌ها راه اندازی کرده بودیم، تعطیل شدند.

آثار و تخریب و دستی و صنایع و صنایع دستی

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور که در نشست خبری گزارش ۱۰۰ روزه دولت در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که صبح امروز ۱۹ آذرماه برگزار شد، صحبت می‌کرد، گفت: با عملی شدن طرح حمایت از استادکاران صنایع دستی در مجلس موانع قانونی درباره استفاده صنایع دستی از خانه‌های تاریخی برداشته می‌شود. حتی در این زمینه با معاونت گردشگری هم صحبت‌هایی انجام شد زیرا این امر می‌تواند کمک خوبی به رونق گردشگری نیز کند.

نامور مطلق درباره اطلس صنایع دستی نیز توضیح داد: کار این اطلس مربوط به پژوهشگاه هنرهای سنتی می‌شود. ما در حال تهیه اطلس مجازی در حوزه آسیا هستیم.

آثار موزه‌ای صنایع دستی در حال تخریب هستند

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش به اشتغال در حوزه صنایع دستی اشاره کرد و گفت: اشتغال در این حوزه نسبت به سال گذشته ۴۵ درصد افزایش داشته است، این اشتغالزایی از اعتبارات مربوط به بخش خودمان صورت گرفته است.

انتهای پیام   

توصبحات بیشتر در موردآثار تخریب دستی صنایع صنایع دستی

شما پست آثار موزه‌ای صنایع دستی در حال تخریب هستند را مطالعه کردید لطفا نظر خود را رجع به آن به ما بگویید

منبع خبر
ایسنا

شما مطلب آثار موزه‌ای صنایع دستی در حال تخریب هستند را می خوانید .

گردآوری توسط سایت دویاس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *