خانه / عمومی / افزایش تعداد کودکانی که زمان زیادی، صرف بازی با گوشی و تبلت می کنند!

افزایش تعداد کودکانی که زمان زیادی، صرف بازی با گوشی و تبلت می کنند!

به نقل از سایت راستینه و به گزارش دویاس افزایش تعداد کودکانی که زمان زیادی، صرف بازی با گوشی و تبلت می کنند! و یک بررسی نشان می‌دهد که میزان استفاده‌ی کودکان از وسایل الکترونیکی در طول ۶ سال گذشته به‌شدت افزایش یافته است. تحقیق جدیدی نشان می‌دهد که میزان استفاده‌ی کودکان از تلفن و تبلت در سال‌های اخیر …برای خواندن ادامه مطلب با ما همراه باشید .

افزایش تعداد کودکانی که زمان زیادی، صرف بازی با گوشی و تبلت می کنند!

به نقل از سایت راستینه و به گزارش دویاس افزایش تعداد کودکانی که زمان زیادی، صرف بازی با گوشی و تبلت می کنند! و

افزایش تعداد کودکانی که زمان زیادی، صرف بازی با گوشی و تبلت می کنند!

یک بررسی نشان می‌دهد که میزان استفاده‌ی کودکان از وسایل الکترونیکی در طول ۶ سال گذشته به‌شدت افزایش یافته است.

افزایش بازی تبلت تعداد زمان گوشی

تحقیق جدیدی نشان می‌دهد که میزان استفاده‌ی کودکان از تلفن و تبلت در سال‌های اخیر از ۵ دقیقه در روز به ۴۸ دقیقه در روز رسیده است.

افزایش و بازی و تبلت و تعداد و زمان و گوشی

افزایش تعداد کودکانی که زمان زیادی، صرف بازی با گوشی و تبلت می کنند!

در حالی که در شش سال گذشته فقط ۱ درصد از کودکان زیر ۸ سال، تبلت و تلفن همراه شخصی داشتند اما با توجه به مطالعه‌ای از گروه غیرانتفاعی Common Sense Media امروزه این میزان به ۴۲ درصد رسیده است.

افزایش تعداد کودکانی که زمان زیادی، صرف بازی با گوشی و تبلت می کنند!

جیمز استیئر، بنیانگذار و مدیرعامل Common Sense می‌گوید: « در طول شش سال گذشته، ما شاهد رشد گسترده‌ای در استفاده از رسانه‌ها و مالکیت تبلت و گوشی بوده‌ایم. این در حالی است که ما حتی تجربه کردن تکنولوژی‌های جدید مانند واقعیت مجازی و دستیار صوتی در خانه‌هایمان را شروع هم نکرده‌ایم.»

این گزارش براساس پاسخ‌های جمع‌آوری شده از یک نظرسنجی که روی حدود ۱۵۰۰ پدر و مادر که کودکان زیر ۸ سال داشتند، انجام شده بود. این افراد در اوایل سال ۲۰۱۷ مورد بررسی قرار گرفتند.

توصبحات بیشتر در موردافزایش بازی تبلت تعداد زمان گوشی

سایر یافته‌های این نظرسنجی:

تقریبا تمام خانواده‌ها (۹۵ درصد) یک تلفن هوشمند دارند که این رقم در سال ۲۰۱۱، ۴۱ درصد بود. و ۷۸ درصد از آنها حداقل یک تبلت دارند که این رقم در سال ۲۰۱۱، ۸ درصد بود.

شما مطلب افزایش تعداد کودکانی که زمان زیادی، صرف بازی با گوشی و تبلت می کنند! را می خوانید .

در حالی که متخصصان اطفال در این باره هشدار می‌دهند اما تقریبا نیمی از بچه‌های کوچک در ساعات نزدیک به زمان خواب‌شان، اغلب اوقات یا گاهی وقت‌ها تلویزیون تماشا می‌کنند و بازی‌های ویدیویی بازی می‌کنند.

حدود ۱۰ درصد از بچه‌های کوچک، یک اسباب‌بازی هوشمند دارند که به اینترنت وصل می شود، در حالی که ۲ درصد یک دستگاه دستیار مجازی صوتی در خانه دارند.

خانواده‌ها صرف‌نظر از سطح درآمدشان به یک میزان از تکنولوژی گوشی استفاده می‌کنند. به‌عنوان مثال از آنجا که اکثر خانواده‌های کم‌درآمدتر در حال حاضر حداقل یک گوشی هوشمند دارند، تقریبا هیچ تفاوتی در استفاده از تکنولوژی بین خانوارهایی با درآمد بالا و پایین وجود ندارد.

افزایش تعداد کودکانی که زمان زیادی، صرف بازی با گوشی و تبلت می کنند!

این مطلب در مورد افزایش بازی تبلت تعداد زمان گوشی می باشد .

این تحقیق نشان می‌دهد که در واقع امروزه بچه‌های خانواده‌های کم‌درآمدتر یا آنهایی که والدین‌شان تحصیلات پایینی دارند، نسبت به همتایان مرفه‌تر یا تحصیل‌کرده‌ترشان، زمان بیشتری را صرف تماشای رسانه‌های دارای صفحه‌ی نمایش (مانند گوشی و تبلت ) می‌کنند.

نرخی که در آن خانواده‌های فقیرتر ، دستگاه‌های گوشی یا تبلت تهیه و برنامه‌ها را دانلود کرده‌اند نیز در طول شش سال گذشته به‌طور چشمگیری افزایش یافته است.

افزایش تعداد کودکانی که زمان زیادی، صرف بازی با گوشی و تبلت می کنند!

استیئر می‌گوید: «امیدوارکننده است که ما شاهد نزدیک شدن شکاف‌هایی هستیم که در دسترسی به تکنولوژی و دستگاه‌های الکترونیکی در بخش‌های مختلف جمعیت ما وجود داشت.

تکنولوژی برای دستیابی به موفقیت در دنیای امروز، ضروری است و هر کودکی استحقاق دسترسی به آن را دارد. در طول چند سال گذشته، ما شاهد آن بوده‌ا‌یم که شکاف‌های موجود در بحث دیجیتال و برنامه‌ها در حال نزدیک شدن هستند که یک پیشرفت بسیار مثبت برای کشور ما بحساب می‌آید.»

افزایش, بازی, تبلت, تعداد, زمان, گوشی

اما او تأکید می‌کند که فناوری می تواند معایبی نیز داشته باشد.

او می‌گوید: «اگر می‌خواهیم مطمئن شویم که بچه‌هایمان بخوبی رشد می‌کنند و در زندگی موفق هستند، باید اطمینان حاصل کنیم که حداکثر بهره را از تکنولوژی می‌برند و درعین حال در مقابل خطرات احتمالی از آنها محافظت کنیم که این به معنای توجه‌ی دقیق به نقشی است که رسانه در زندگی آنها ایفا می‌کند.»

مقاله مرتبط : اعتیاد به اینترنت

سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

منابع

  • Common Sense Media, news release, Oct. 19, 2017
  • HealthDay
  • medlineplus

منبع عکس های 

  • i1.allaboutvision
  • d1o50x50snmhul.cloudfront
  • i.guim.co

راه ساده تر خواندن مطالب استفاده از کانال تلگرام راستینه می باشد . به جمع ما بپیوندید کانال تلگرامی راستینه

شما پست افزایش تعداد کودکانی که زمان زیادی، صرف بازی با گوشی و تبلت می کنند! را مطالعه کردید لطفا نظر خود را رجع به آن به ما بگویید

منبع خبر
راستینه

گردآوری توسط سایت دویاس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *