خانه / عمومی / ارتباط امواج گوشی و ابتلا به سرطان؛ آری یا خیر؟

ارتباط امواج گوشی و ابتلا به سرطان؛ آری یا خیر؟

به نقل از سایت خبرگزاری‌میزان و به گزارش دویاس ارتباط امواج گوشی و ابتلا به سرطان؛ آری یا خیر؟ و به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،دکتر مهیار منصوری فوق تخصص خون و آنکولوژی در توضیح تاثیر امواج تلفن همراه بر سلامتی افراد جامعه، با بیان اینکه نگرانی‌هایی درباره اثرات امواج تلفن همراه بر سلامت انسان با رشد …برای خواندن ادامه مطلب با ما همراه باشید .

ارتباط امواج گوشی و ابتلا به سرطان؛ آری یا خیر؟

به نقل از سایت خبرگزاری‌میزان و به گزارش دویاس ارتباط امواج گوشی و ابتلا به سرطان؛ آری یا خیر؟ و

ارتباط امواج گوشی و ابتلا به سرطان؛ آری یا خیر؟

ارتباط امواج گوشی و ابتلا به سرطان؛ آری یا خیر؟به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،دکتر مهیار منصوری فوق تخصص خون و آنکولوژی در توضیح تاثیر امواج تلفن همراه بر سلامتی افراد جامعه، با بیان اینکه نگرانی‌هایی درباره اثرات امواج تلفن همراه بر سلامت انسان با رشد بیش از حد تعداد دارندگان تلفن‌های همراه بیشتر شده‌، اظهار کرد: این نگرانی‌ها ناشی از امواج الکترومغناطیسی در مقیاس مایکرو ویو هستند که این تلفن‌ها ساطع می‌کنند. آژانس تحقیقات بین‌المللی سرطان امواج الکترو مغناطیسی گوشی را در گروه “شاید سرطان‌زا” طبقه‌بندی می‌کند.

ابتلا ارتباط امواج گوشی

منصوری یادآور شد: طبق گفته‌های سازمان بهداشت جهانی با فاصله گرفتن از گوشی، به سرعت قدرت امواج کاهش پیدا می‌کند و چنانچه بدن شخص استفاده کننده ۳۰ تا ۴۰ سانتی‌متر از گوشی هنگام استفاده فاصله بگیرد

مانند زمان‌های فرستادن پیام‌کوتاه و استفاده از اینترنت گوشی همچنین استفاده از هندزفری به مقدار خیلی زیادی قرار گرفتن در معرض امواج الکترو مغناطیسی نسبت به هنگامی که گوشی نزدیک سر قرار دارد کاهش پیدا می‌کند.

ابتلا و ارتباط و امواج و گوشی

وی ادامه داد: علاوه بر استفاده از هندزفری و فاصله گرفتن بدن از گوشی با کاهش زمان مکالمات و محدود کردن دقایق آن همچنین استفاده از گوشی در مناطقی که آنتن‌دهی گوشی مطلوب است و قدرت امواج کمتر می‌شود، می‌توان قرار گرفتن در معرض امواج را کاهش داد.

این فوق تخصص آنکولوژی و خون با اشاره به خطرات گوشی‌ها برای سلامتی انسان گفت: مقداری از امواج رادیویی که توسط گوشی‌های تلفن همراه ساطع می‌شوند، جذب بدن انسان می‌شوند؛ به عنوان مثال امواج رادیویی که توسط گوشی‌های جی اس ام ساطع می‌شوند، می‌توانند تا ۲ وات قدرت داشته باشند. البته میزان برون‌داد امواج گوشی همراه بستگی به استانداردهای مخابراتی هر کشور دارد. میزان امواجی که بدن انسان از گوشی همراه جذب می‌کند، با مقیاس جذب خاص یا (اس ای آر) اندازه‌گیری می‌شود.

ارتباط امواج گوشی و ابتلا به سرطان؛ آری یا خیر؟

منصوری با اشاره به اینکه یکی از آثار تشعشعات مایکروویو اثرات گرمایش دیلکتریک است که در آن هر جسم عایق (مانند بافت موجود زنده) توسط حرکت مولکول‌های قطبی که در میدان الکترومغناطیسی قرار دارند، گرم می‌شود، تصریح کرد: وقتی که فردی از گوشی همراه استفاده می‌کند، بیشتر اثرات گرمایشی در اطراف سطح سر او بوجود می‌آیند و باعث می‌شود که دمای سر حدود کسری از درجه افزایش پیدا کند، این دما کمتر از گرمایی است که در اثر تابش مستقیم خورشید بوجود می‌آید. در این هنگام، جریان [انتقال خون] مغز قادر است با بیشتر کردن جریان خون در آن قسمت گرما را به مکانهای دیگر منتشر کند.

این فوق تخصص آنکولوژی و خون اضافه کرد: این درحالیست که قرنیه چشم تعدیل سازی دما را ندارد و آزمایش تابش ۲ الی ۳ ساعته در چشم‌های خرگوش‌ها که دمایی موضعی ۴۱ الی ۴۰ درجه سانتیگراد را تولید کرده، باعث بوجود آمدن آب مروارید در آنها شده‌ است.

توصبحات بیشتر در موردابتلا ارتباط امواج گوشی

منصوری بیان کرد: البته آب مرواریدهای زود هنگام به خاطر استفاده از گوشی همراه نیست، چون برون‌داد امواج گوشی‌های همراه پائین‌تر است.

وی با بیان اینکه نتیجه بزرگ‌ترین و گران‌ترین پژوهش درباره ارتباط امواج تلفن همراه با ابتلا به سرطان منتشر شده که این پژوهش ۲۵ میلیون دلاری را دولت آمریکا تامین مالی کرده است، افزود: دانشمندان دخیل در این تحقیق، به دنبال کشف رابطه قرارگیری مداوم در معرض امواج تلفن همراه و ابتلا به سرطان در حیوانات بودند.

شما مطلب ارتباط امواج گوشی و ابتلا به سرطان؛ آری یا خیر؟ را می خوانید .

نتیجه آزمایش بدین ترتیب بود که وقتی موش‌های آزمایشگاهی نر برای تمام عمرشان در معرض تشعشع قرار می‌گرفتند، احتمال ابتلا به سرطان‌های نادر در آن‌ها افزایش می‌یافت.

این فوق تخصص آنکولوژی و خون تاکید کرد: در هر حال رابطه‌ای منطقی بین امواج گوشی و ابتلا به سرطان در موش‌ها وجود دارد. این پژوهش باعث مطرح شدن دوباره مناقشه و جنجال درباره ایمنی امواج گوشی شده است.

 

 

این مطلب در مورد ابتلا ارتباط امواج گوشی می باشد .

منبع،ایسنا

 

ارتباط امواج گوشی و ابتلا به سرطان؛ آری یا خیر؟

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

ابتلا, ارتباط, امواج, گوشی

شما پست ارتباط امواج گوشی و ابتلا به سرطان؛ آری یا خیر؟ را مطالعه کردید لطفا نظر خود را رجع به آن به ما بگویید

منبع خبر
خبرگزاری‌میزان

گردآوری توسط سایت دویاس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *