خانه / عمومی / قدیمی‌ترین چشم جهان کشف شدوعکس

قدیمی‌ترین چشم جهان کشف شدوعکس

به نقل از سایت خبرگزاری‌میزان و به گزارش دویاس قدیمی‌ترین چشم جهان کشف شدوعکس و یافته‌های منتشر شده در مجله Proceedings of the National Academy of Sciences نشان می‌دهد دانشمندان دانشگاه کلن در آلمان، موفق به کشف فسیلی متعلق به سه‌بندپایان خرچنگی (Trilobite) در استونی شده‌اند که درک بهتری از نحوهٔ فرگشت چشم اولیه به چشم مدرن …برای خواندن ادامه مطلب با ما همراه باشید .

قدیمی‌ترین چشم جهان کشف شدوعکس

به نقل از سایت خبرگزاری‌میزان و به گزارش دویاس قدیمی‌ترین چشم جهان کشف شدوعکس و

قدیمی‌ترین چشم جهان کشف شدوعکس

یافته‌های منتشر شده در مجله Proceedings of the National Academy of Sciences نشان می‌دهد دانشمندان دانشگاه کلن در آلمان، موفق به کشف فسیلی متعلق به سه‌بندپایان خرچنگی (Trilobite) در استونی شده‌اند که درک بهتری از نحوهٔ فرگشت چشم اولیه به چشم مدرن فراروی بشر قرار می‌دهد.

جهان چشم عکس کشف

فسیل Schmidtiellus reetae که شامل شکل اولیهٔ چشم بسیاری از حیوانات تکامل‌یافته‌ای، چون خرچنگها، زنبور‌ها و سنجاقکهاست در حالی در استونی کشف شد که محققان داشتند بقایای فسیل‌های موسوم Trilobite (به سه‌بندپایان خرچنگی) را بررسی می‌کردند.

سه‌بندپایان خرچنگی اجداد سختپوست عنکبوت‌ها و خرچنگ‌ها قلمداد می‌شوند که طی دوران پالئوزوئیک (Palaeozoic)، و بین ۵۴۱ تا ۲۵۱ میلیون سال پیش در آب‌های ساحلی زندگی می‌کردند.

جهان و چشم و عکس و کشف

 

قدیمی‌ترین چشم جهان کشف شدوعکس

قدیمی‌ترین چشم جهان کشف شدوعکس

به گفته «بریجیت شانمان»، استاد دانشگاه کلن، «این چشم میشه نزدیکترین نمونه از چشم‌های قدیمی‌تر باشد. نمونه‌های قدیمی‌تر در لایه‌های رسوبی زیرشاخه این فسیل، فقط دربردارنده آثاری از حیوانات اصیل است که مدتی زیاد تحت فشار قرار گرفته و در طول زمان تجزیه شده‌اند».

این فسیل دارای شکل اولیه‌ای از چشم مرکب یا ارگانی بینایی است که شامل آرایشی از سلول‌های بینایی ریز و کوچک به نام ommatidia می‌شود و وضعیت تقریبا مشابهی از آن را می‌توان اکنون در چشم زنبور‌ها مشاهده کرد.

توصبحات بیشتر در موردجهان چشم عکس کشف

این گونه حیوانی در مقایسه با بسیاری از حیوانات جدیدتر، دید بد و ضعیفی داشت، با این حال، با چنان چشمی حداقل می‌توانست متوجه شکارچیان و موانع موجود در مسیرش شود. چشم او شامل ۱۰۰ ommatidia بود و هیچ بخش عدسی‌مانندی همچون چشم‌های مرکب مدرن یا کنونی نداشت؛ چراکه به احتمال زیاد گونه‌های اولیه فاقد بخش‌هایی از پوسته مورد نیاز برای تشکیل عدسی بودند.

به گفته این محقق دانشگاه کلن، «چشم‌های مرکب کنونی، کمی بیش از ۵۰۰ میلیون سال تغییر را پشت سر گذاشته‌اند» تا به آرایش و نظم و توانایی و بهبود دید برسند.

شما مطلب قدیمی‌ترین چشم جهان کشف شدوعکس را می خوانید .

منبع،سلامت آنلاین

 

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

این مطلب در مورد جهان چشم عکس کشف می باشد .

شما پست قدیمی‌ترین چشم جهان کشف شدوعکس را مطالعه کردید لطفا نظر خود را رجع به آن به ما بگویید

منبع خبر
خبرگزاری‌میزان

قدیمی‌ترین چشم جهان کشف شدوعکس

گردآوری توسط سایت دویاس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *