خانه / عمومی / آفت‌زدایی آثار کاغذی با گیاهان

آفت‌زدایی آثار کاغذی با گیاهان

به نقل از سایت تسنیم و به گزارش دویاس آفت‌زدایی آثار کاغذی با گیاهان و به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، نرگس پدرام ــ پژوهشگر نسخ خطی در نشست “کاربرد فناوری نانو در حفاظت و مرمت آثار کاغذی”، درباره “آفت‌زدایی آثار کاغذی با گیاهان” توضیحاتی ارائه کرد.به‌گفته وی، آنچه تاکنون برای ضدعفونی مراکز نگهداری آثار تاریخی و فرهنگی انجام‌شده …برای خواندن ادامه مطلب با ما همراه باشید .

آفت‌زدایی آثار کاغذی با گیاهان

به نقل از سایت تسنیم و به گزارش دویاس آفت‌زدایی آثار کاغذی با گیاهان و آفت‌زدایی آثار کاغذی با گیاهان

آفت‌زدایی آثار کاغذی با گیاهان

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، نرگس پدرام ــ پژوهشگر نسخ خطی در نشست “کاربرد فناوری نانو در حفاظت و مرمت آثار کاغذی”، درباره “آفت‌زدایی آثار کاغذی با گیاهان” توضیحاتی ارائه کرد.

آثار کاغذی گیاهان

به‌گفته وی، آنچه تاکنون برای ضدعفونی مراکز نگهداری آثار تاریخی و فرهنگی انجام‌شده برگرفته از  تحقیقاتی است که روی عوامل بیماری‌زا در انسان و محیط زندگی انسان انجام شده است.

وی افزود: استفاده از گیاهان برای دور کردن عوامل بیماری‌زا و از بین بردن آن عامل و در نهایت درمان در پزشکی و صنایع کشاورزی و غذایی بسیار مورد توجه بوده و تحقیقات انجام‌شده در این زمینه‌ها می‌تواند راهنمایی برای ضدعفونی آثار تاریخی و فرهنگی باشد.

آثار و کاغذی و گیاهان

پدرام استفاده از پرتوها، استفاده از گیاهان و عصاره‌های گیاهی، منجمد کردن، گازها و بخوردهی با مواد ضدعفونی کننده را از جمله روش‌های ضدعفونی معرفی کرد و به توضیح هرکدام از این روش‌ها پرداخت.

وی درباره مزایای استفاده از پلاسما گفت: نه‌تنها در این روش به‌کارگیری فرآیند ساده است بلکه روشی خشک و بدون استفاده از مواد شیمیایی سمی و آلوده کننده بوده و استاندارد زیست‌محیطی بالایی دارد.

آفت‌زدایی آثار کاغذی با گیاهان

این پژوهشگر نسخ خطی، از بین بردن قارچ بدون تخریب مورفولوژی و سطح و همچنین میزان اثرگذاری بالا و طولانی‌مدت را از دیگر مزایای استفاده از پلاسما دانست.

وی در ادامه از جمله منابع بالقوه برای تولید آفت‌کش‌های جدید را استفاده از عصاره‌های گیاهی اعلام کرد که اثرات سوء کمتری بر محیط زیست دارند.

توصبحات بیشتر در موردآثار کاغذی گیاهان

وی تأکید کرد: اگرچه تحقیقات آزمایشگاهی می‌تواند شاخص‌های مفیدی در مورد اثربخشی عصاره‌ها در از بین بردن میکروارگانیسم‌ها داشته باشد ولی باید آزمایش‌ها در شرایط موزه‌ای و انبارداری آثار نیز انجام و بررسی شود چون مطالعات آزمایشگاهی نمی‌توانند تمام متغیرها را مانند نوسان شرایط آب و هوایی محیط، تنوع جنس آثار را در بر گیرند.

انتهای پیام/*

شما مطلب آفت‌زدایی آثار کاغذی با گیاهان را می خوانید .

شما پست آفت‌زدایی آثار کاغذی با گیاهان را مطالعه کردید لطفا نظر خود را رجع به آن به ما بگویید

منبع خبر
تسنیم

گردآوری توسط سایت دویاس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *